Logowanie

Wspólnie o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku

Tradycyjnie już zanim zacznie się sezon letniego wypoczynku służby, inspekcje i straże powiatu kościańskiego koordynują swe działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa podczas nadchodzącego lata. Chociaż formalnie kalendarzowe lato i wakacje zaczną się za niespełna dwa tygodnie to działania różnego rodzaju podmiotów trwają już od kilku tygodni.

Organizatorzy obozów czy kolonii zgłaszają się do KP PSP w Kościnie z prośbą o zakwalifikowanie i skontrolowanie miejsc, gdzie mają odbyć się kolonie czy obozy. 5 czerwca strażacy z KP PSP w Kościanie uczestniczyli w corocznej tematycznej naradzie, która tym razem odbyła się w siedzibie KP Policji. Z kolei następnego dnia w siedzibie Komendy Państwowej Straży Pożarnej o bezpieczeństwie latem rozmawiano w gronie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Reprezentanci Komendy podczas spotkań przekazali stan przygotowań i realizację zadań w związku z sezonem letnim. Oprócz działań kontrolnych różnego rodzaju obiektów, których przeznaczenie jest związane z zagadnieniem, mówiono o bezpieczeństwie nad wodą, w lasach oraz podczas prac żniwnych. Przekazano informacje na temat akcji edukacyjnych realizowanych przez strażaków i to nie tylko tych na miejscu w Komendzie ale także w terenie. W oddzielnym bloku zagadnień rozmawiano o bezpieczeństwie i działaniach jednostek ochrony przeciwpożarowej podczas nawałnic i anomalii pogodowych.

Strażacy mają nadzieję, że nadchodzący czas letniej „kanikuły” dla wszystkich będzie bezpieczny. Tego życzą tym, którzy będą odpoczywać oraz tym, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających.

  • 20190605_1
  • 20190606_2

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót