Logowanie

Tour de Pologne amatorów 9.08.2019

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zaprasza wszystkich strażaków do wzięcia udziału w wyścigu kolarskim 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się 9 sierpnia 2019 w Bukowinie Tatrzańskiej.

Czytaj więcej...

Pracowite dni kościańskich strażaków

Strażakom z powiatu kościańskiego bardzo pracowicie upłynął miniony tydzień. Prowadzili oni działania ratownicze nie tylko w powiecie macierzystym ale także na terenie powiatów sąsiednich.

Czytaj więcej...

Wspólnie o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku

Tradycyjnie już zanim zacznie się sezon letniego wypoczynku służby, inspekcje i straże powiatu kościańskiego koordynują swe działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa podczas nadchodzącego lata. Chociaż formalnie kalendarzowe lato i wakacje zaczną się za niespełna dwa tygodnie to działania różnego rodzaju podmiotów trwają już od kilku tygodni.

Czytaj więcej...

Skończyło się na strachu

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek 4 czerwca na drodze powiatowej pomiędzy Krzywiniem a Świńcem. Strażacy zostali poinformowani o zderzeniu autobusu z ciągnikiem rolniczym.

Czytaj więcej...

Doskonalenie zawodowe JRG w kwietniu

W miesiącu kwietniu zrealizowano bloki tematyczne obejmujące zagadnienia z zakresu: taktyki zwalczania pożarów, ratownictwa medycznego, ratownictwa technicznego, ratownictwa wysokościowego.

Czytaj więcej...

Kolejna tragedia na DK 5

Miniony weekend okazał się bardzo tragiczny na powiecie kościańskim. Po piątkowej katastrofie budowlanej i pożarze w której zginął 62-letni mężczyzna w niedzielne popołudnie doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym zginął 28-letni mieszkaniec Kościana.

Czytaj więcej...

Trudna akcja w Pianowie

Piątek 10 maja na długo pozostanie w pamięci nie tylko kościańskich strażaków. Ze względu na to co stało się w Pianowie zapamiętają go nie tylko osoby związane z jednym z tamtejszych zakładów, zapamiętają go mieszkańcy okolicznych miejscowości. W pamięci pozostanie skala zdarzenia, ilość i różnorodność strażackich samochodów pędzących na sygnałach do pożaru no i niestety tragiczny finał tej akcji. To nie była zwykła akcja, standardowa, do której strażacy przywykli przez lata prowadzonych działań, szkoleń czy ćwiczeń. To była akcja, gdzie rota strażackiego ślubowania wybrzmiała wielokrotnie. Rutyna czy przyzwyczajenia od początku musiały pójść na bok, bo przy tej akcji mogłyby tylko pogorszyć i tak już mocno skomplikowaną sytuację. Już samo zgłoszenie wskazywało, że w Pianowie doszło do czegoś „innego”, rzadko spotykanego.

Czytaj więcej...

Uciekali do stawu… ale dlaczego?

Długi majowy weekend za nami. Dla strażaków z powiatu kościańskiego minął dość spokojnie. W tym okresie świątecznym zanotowaliśmy kilka zdarzeń, których jako charakterystyczne można przytoczyć to co wydarzyło się 30 kwietnia w jednej z miejscowości w gm. Śmigiel. Tego dnia strażacy zostali wezwani nad staw, gdzie według zgłaszającego ktoś wpadł do wody.

Czytaj więcej...