Logowanie

Pożar domu jednorodzinnego

     Do bardzo groźnego pożaru domu jednorodzinnego doszło w nocy 12 lutego w miejscowości Stare Oborzyska (gmina Kościan). Jednokondygnacyjny budynek wykonany jako murowany z użytkowym poddaszem. 

Czytaj więcej...

Czujka uratowała kobietę z trójką dzieci

     W minioną środę strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie zostali wezwani do mieszkania w jednym z bloków na Osiedlu Jagiellońskim. Powodem wyjazdu był alarm wszczęty przez czujkę tlenku węgla. Według osoby zgłaszającej urządzenie wskazało poziom 200 ppm trującego gazu. Strażacy po kilku minutach byli na miejscu i udali się do mieszkania.

Czytaj więcej...

Ślubowanie – bardzo ważna chwila

     W strażackiej służbie nie brakuje chwil, które pamięta się do końca życia. Niektóre są wzniosłe, inne z kolei są trudne i przykre. Do tych pierwszych z pewnością należą ślubowanie, ukończenie kolejnych etapów edukacji, promocje, awanse czy wyróżnienia. Te drugie związane są najczęściej z traumatycznymi wydarzeniami, związanymi z akcjami. Jednak każdy z nas pamięta to jak zaczynała się służba. 

Czytaj więcej...

Goście w kościańskiej strażnicy

W niedzielę 26 stycznia, po raz kolejny, kościańscy strażacy otworzyli drzwi swojej Komendy dla mieszkańców powiatu kościańskiego. Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kościanie zorganizowali akcję prewencji społecznej skierowaną przede wszystkim dla seniorów oraz ich wnuków z okazji dnia babci i dziadka.

Czytaj więcej...

Na początek ferii spotkanie w Rakoniewicach

W miniony piątek 24 stycznia br. w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Całe przedsięwzięcie miało na celu zaakcentowanie faktu, że rozpoczyna się okres dwutygodniowej przerwy nauki w szkołach, który powinien być czasem bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj więcej...

Wkrótce ferie… apelujemy o rozwagę.

Uczniowie z utęsknieniem czekają na zimowe ferie. Już od poniedziałku dwutygodniowy odpoczynek. Czas by zapomnieć o szkole, nauce i codziennych obowiązkach z tym związanych. Dla wielu będzie to czas zabawy i wyjazdów być może w zimowej scenerii. Jednak trzeba pamiętać, że to co z jednej strony przyniesie relaks może także powodować powstawanie niebezpiecznych sytuacji.

Czytaj więcej...

Tragiczny wypadek w Piotrowie Pierwszym

W czwartek 16 stycznia br. w Piotrowie Pierwszym (gm. Czempiń) na terenie dawnego zajazdu  doszło do nieszczęśliwego wypadku. 44 - letni mężczyzna wpadł do niezabezpieczonego zbiornika na nieczystości. Niestety poszkodowanego nie udało się uratować.

Czytaj więcej...

Sprzęt do edukacji nie tylko dzieci

We wtorek 14 stycznia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Kościanie w obecności V-ce Starosty Kościańskiego Zbigniewa Franka, Burmistrza Miasta Kościana  Piotra Ruszkiewicza i Nadleśniczego Nadleśnictwa Kościan  Macieja Cudaka odbyło się oficjalne przekazanie „Mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego” oraz „Modułu zagrożeń pożarowych w lesie oraz bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą”.

Czytaj więcej...

Tragedia na budowie

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 13 stycznia br. na budowie osiedla przy ul. Gostyńskiej w Kościanie. W czasie prowadzonych prac w wyniku osunięcia się ziemi zginął 31 letni mężczyzna.

Czytaj więcej...