Logowanie

Pożar kurnika z indykami

W piątek 3 stycznia o godz. 21:38 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie otrzymał informację, że w Piotrowie Pierwszym (gm. Czempiń) pali się dach jednego z kurników na fermie indyków.

Czytaj więcej...

Niebezpiecznie na drodze S5

W czwartek 2 stycznia 2020 roku doszło do zdarzenia na kościańskim odcinku drogi krajowej nr 5. O godz. 08:18 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie otrzymał informację o kolizji na węźle Kobylniki na jezdni w stronę Poznania.

Czytaj więcej...

Nagrody komendanta głównego PSP dla członków grup specjalistycznych

Bryg. Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyznał nagrody uznaniowe dwóm strażakom na co dzień pełniącym służbę w kościańskiej Komedzie Powiatowej PSP. 24 grudnia podczas zmiany służby Z-ca Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Andrzej Ziegler wręczył decyzje o przyznaniu wyróżnień st. kpt. Jackowi Donajowi i mł. ogn. Łukaszowi Harykowi.

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne w KP PSP w Kościanie

Spotkania wigilijne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie stały się tradycją. Również i w tym roku tradycji stało się zadość. W środę 18 grudnia strażacy oraz pracownicy cywilni spotkali się przy Wigilijnym stole.

Czytaj więcej...

Przedświąteczni Goście u strażaków

W minioną sobotę 14 grudnia odbyła się kolejna edycja akcji „Otwarta strażnica”. Na przedświąteczne spotkanie przygotowano kilka stanowisk tematycznych i profilaktyczno–edukacyjnych ukierunkowanych na zagadnienia związane z sezonem grzewczym, zbliżającymi się świętami oraz zimowym wypoczynkiem.

Czytaj więcej...

Kolejni wyszkoleni druhowie w powiecie kościańskim

We wtorek 17 grudnia w Kościanie odbył się egzamin końcowy na szkoleniu podstawowym strażaków ratowników, którego realizację rozpoczęto 24 października. Ten końcowy sprawdzian wiadomości i umiejętności pomyślnie zdało 29 druhen i druhów z jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie powiatu kościańskiego.

Czytaj więcej...

W powiecie kościańskim Kalendarze na 2020 rok trafiły do szkół

Przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Kościanie w przedświątecznych dniach udali się do placówek oświatowych na terenie powiatu i przekazali „Kalendarz na rok 2020”. Tradycyjnie już nie jest to wydawnictwo, które w ładnej grafice odlicza tylko kolejne dni, wskazując na to czy jest to dzień pracy czy też świąteczny.

Czytaj więcej...

Droga S-5 otwarta!

14 grudnia 2019 r. oddano do użytku i uroczyście otwarto ponad 50-cio kilometrowy fragment drogi ekspresowej S-5. Były to ostatnie odcinki drogi budowanej pomiędzy stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska i tym samym Poznań i Wrocław zyskały nowoczesne połączenie drogowe. Na miejsce uroczystości generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała MOP Sierakowo, który zlokalizowany jest na wysokości Kościana.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia na nowej drodze krajowej nr 5

Lada dzień mają zostać otwarte kościańskie odcinki drogi ekspresowej S5. Z pewnością na lokalnych drogach zmniejszy się ruch, jednak dla służb ratowniczych pojawią się nowe wyzwania.

Czytaj więcej...

Wypadkowa sobota

W sobotę 7 grudnia na terenie powiatu kościańskiego doszło do trzech wypadków. Jeden z nich niestety zakończył się tragicznie dla kierowcy pojazdu.

Czytaj więcej...