Logowanie

Tragiczny wypadek w Piotrowie Pierwszym

W czwartek 16 stycznia br. w Piotrowie Pierwszym (gm. Czempiń) na terenie dawnego zajazdu  doszło do nieszczęśliwego wypadku. 44 - letni mężczyzna wpadł do niezabezpieczonego zbiornika na nieczystości. Niestety poszkodowanego nie udało się uratować.

Państwowa Straż Pożarna w Kościanie informację o mężczyźnie znajdującym się w szambie otrzymała o godz. 18:27. Natychmiast na miejsce akcji zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Kościan w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego, ochotnicy z OSP Głuchowo i OSP Czempiń.

W trakcie rozpoznania ustalono, że dwóch mężczyzn przebywało na terenie opuszczonego obiektu. W pewnym momencie jeden z nich wpadł do niezabezpieczonego zbiornika, a drugi próbował go ratować. Kiedy zorientował się, że sam nie da rady pomóc koledze, wydostał się na powierzchnię i pobiegł wezwać pomoc. Czekał na miejscu na przybycie ratowników, będąc już mocno wyziębionym. Druhowie z OSP Głuchowo udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno–Nurkowego, przygotowany i przebrany w czasie dojazdu nurek, natychmiast wszedł do szamba, zlokalizował mężczyznę i pomógł w wydobyciu poszkodowanego na powierzchnię. Niestety reanimacja nie przywróciła czynności życiowych i obecny na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Przyczyny tragedii wyjaśniają kościańscy Policjanci pod nadzorem Prokuratora.

To już drugi śmiertelny wypadek w ciągu czterech dni. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nawet gdy wydaje nam się, że znamy teren nie znaczy to, że jesteśmy bezpieczni.

  • 20200116_2
  • 20200116_3
  • 20200116_4

Opracowanie: st. kpt. Violetta Rybczyńska – KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót