Logowanie

Podpisanie porozumienia

31 lipca Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, Komendant Powiatowy PSP w Kościanie mł. bryg. Robert Natunewicz oraz Prezes OSP Stare Bojanowo druh Łukasz Kurzawski podpisali trójstronne porozumienie w sprawie przedłużenia włączenia jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Włączenie jednostki do systemu znacząco poprawiło parametry operacyjne nie tylko w południowej części gminy Śmigiel ale jest też znaczącym wsparciem dla działania całego systemu na terenie powiatu kościańskiego. Przez te pięć lat strażacy systematycznie podnosili swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach i ćwiczeniach. Każdego roku biorą udział w kilkudziesięciu akcjach. Interweniują nie tylko w obrębie własnej gminy. Ze względu na swe położenie stosunkowo często wyjeżdżają też do akcji na drodze krajowej nr 5 Poznań – Wrocław. Baza sprzętowa także znacząco się poprawiała. Udało się pozyskać nowy sprzęt a jednym z najważniejszych był zakup w 2016 roku nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Scania.

Porozumienie jest niezbędne do tego aby Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP mógł wystąpić z formalnym wnioskiem do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Wierzymy, że dotychczasowy dorobek oraz aktualna działalność ratownicza znajdą uznanie w oczach przełożonych a efektem tego będzie decyzja o dalszym funkcjonowaniu jednostki OSP Stare Bojanowo w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.

  • 20190805_1
  • 20190805_2

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót