Logowanie

Strażacy w Kościanie zaprosili Gości

       Kościańscy strażacy w niedzielę 21 października wznowili akcję „Otwarta strażnica”. Zainteresowanie tym co chcieliśmy pokazać naszym Gościom okazało się bardzo duże, bo z naszego zaproszenia skorzystało ponad 200 osób.

       W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym tematem przewodnim były zagrożenia spotykane w związku z eksploatacją urządzeń grzewczych. Pokazaliśmy sposoby zabezpieczenia domostw przed pożarem, zasady zachowania się na wypadek powstania pożaru. Szczególną uwagę położyliśmy na zagrożenia związane z możliwością wystąpienia tlenku węgla wskazując źródła tego szczególnego zagrożenia oraz sposoby jak się przed nim ustrzec. Zachęcaliśmy do wyposażania domów i mieszkań w czujki czadu i dymu oraz inne urządzenia zabezpieczające a wśród osób, które poprawnie wypełniły ankietę tematyczną rozlosowano czujki tlenku węgla ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Pokazywaliśmy także jak można nieść pomoc osobom, które mogły ulec zatruciu czadem. Wśród dorosłych największym zainteresowaniem cieszył się pokaz gaszenia tłuszczu. który np. zapali się podczas przygotowywania posiłku. Z kolei najmłodsi nasi Gości byli bardzo zainteresowani strażackimi pojazdami i umundurowaniem. Doradzaliśmy jak poruszać się w zadymionym pomieszczeniu i co robić, gdy w domu powstanie pożar. Tradycyjnie już nie brakowało pytań o sprzęt, który na co dzień wykorzystujemy podczas akcji ratowniczych.

       Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia. To dla nas dowód dużego zainteresowania tym co robimy codziennie. Ważny jest dla nas także walor edukacyjny i prewencyjny całego przedsięwzięcia, gdyż takie działania wpisują się kampanię edukacyjno-informacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”.

 

Lista osób, które wylosowały czujki tlenku węgla ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie:

 1. Joanna Bartkowiak                         Pelikan,
 2. Honorata Fryder-Michalczyk            Nacław,
 3. Marta Majchrzak                            Kiełczewo
 4. Agnieszka Nitkowska-Ławniczak     Koszanowo,
 5. Maria Puzyrewicz                           Kościan,
 6. Agnieszka Smolarek                       Czempiń,
 7. Irena Sztul                                     Kościan.

Gratulujemy!

Czujki są do odbioru w siedzibie KP PSP w Kościanie (sekretariat) w dni robocze, w godz. od 7.30 – 15.00.

 

 • 20181022_1
 • 20181022_2
 • 20181022_3
 • 20181022_4
 • 20181022_5
 • 20181022_6

Opracowanie: st. sekc. Dawid Kryś - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót