Logowanie

Wkrótce ferie… zapraszamy do współpracy.

       Uczniowie z utęsknieniem czekają na zimowe ferie. Tak naprawdę już tylko kilka dnia nauki w szkole i później dwutygodniowy odpoczynek. Przyjdzie czas na to, by zapomnieć o szkole, nauce i codziennych obowiązkach z tym związanych. Z pewnością będzie to także czas beztroski, zabawy, wspólnych spotkań i wyjazdów być może w zimowej scenerii. Jednak trzeba pamiętać, ze to co z jednej strony przyniesie relaks może także powodować powstawanie niebezpiecznych sytuacji. 

       Strażacy już od pewnego czasu sygnalizują, że okres zimowy ma swe charakterystyczne zagrożenia. Wychodząc naprzeciw sami organizują oraz włączają w różnego rodzaju spotkania i akcje edukacyjne. Apelują zarówno do opiekunów jak i dzieci, by zwracali uwagi na pewne charakterystyczne elementy, które mogą w efekcie mieć wpływ na to czy ów zimowy czas będzie bezpieczny. Zwracają uwagę, że żaden lód na naturalnych ciekach i akwenach nie jest w 100% bezpieczny. Mówią jak pomóc osobie, pod którą załamał się lód, jak wezwać pomoc itd. Nie zapominają także o „cichym zabójcy”, który potrafi się skradać w naszych mieszkaniach i domach.

       W minionym tygodniu strażacy z KP PSP w Kościanie uczestniczyli między innymi w spotkaniu edukacyjno – prewencyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie. Chętnie przyjmą także zaproszenia z innych placówek oświatowych lub od organizatorów zimowego wypoczynku. Niezmiennie także proponują spotkania w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kościanie. Jeśli dopisze aura strażacy mogą także pomagać w wykonaniu tzw. bezpiecznego lodowiska. W działania takie równie chętnie włączą się także jednostki ochotniczych straży pożarnych. Wszystko to po to, by zimowy czas odpoczynku był bezpieczny, by naszym milusińskim do głowy nie przychodziły różne „dziwne”, nie zawsze bezpieczne, pomysły. Wspólnie zróbmy wszystko, by po tym czasie odpoczynku cali i zdrowi wrócili do nauki.

  • 20180205_1
  • 20180205_2
  • 20180205_3
  • 20180205_4

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót